טיפול זוגי

מהלכו של טיפול זוגי כולל שיח בין שני בני זוג בשיתוף עם המטפל הזוגי.

השיח עוסק בחוויותיהם ותחושותיהם הסובייקטיביות אודות המתרחש בזוגיות ביניהם.

מטרת הטיפול היא הבנה של נקודות הקושי הקיימות בזוגיות, נקודות החוזקה וצרכיהם הייחודיים של כל אחד מבני הזוג, זאת במטרה לסייע לחיבור ביניהם תוך עבודה על אינטימיות, תקשורת, קרבה ועוד. המאמר הבא עוסק בטיפול זוגי המלצות וטיפים אודות בחירת המטפל הזוגי האופטימלי עבורכם!

אז קדימה בואו נצא לדרך!

משבר בזוגיות? מתי לפנות לייעוץ זוגי? 

ישנם גורמים רבים המובילים בני זוג לפנייה לטיפול זוגי. בין שלל הסיבות המגוונות ניתן לאפיין מספר גורמים הנחשבים לפופולריים במיוחד:

  • קושי בתקשורת בין בני הזוג – דפוסי תקשורת לא יעילים מעוררים חיכוכים רבים, חוסר בתיאום בין בני הזוג ושיתוף מועט.
  • משבר זוגי – קושי מוגדר שמערער את יציבות הקשר הזוגי כגון: בעל בוגד או אישה שבגדה, אובדן ואבל, קשיים כלכליים, חוסר התאמה בחשק המיני של שני בני הזוג ועוד.
  • זוג שהחליט על פרידה – הצורך בטיפול זוגי המלצות וטיפים לא פוסח על זוגות שכבר החליטו "להפריד כוחות" ולהיפרד. היכולת להיפרד באופן מכבד, כזה שאינו פוגע בבן הזוג ובשאר בני המשפחה הקרובים, אינה פשוטה עבור רבים. הכנה לקראת גירושין או פרידה אף היא סיבה נפוצה לפנייה לטיפול זוגי.
  • ייעוץ זוגי כהכנה לפני שינוי גדול – מתכננים רילוקיישן של כל המשפחה אל מדינה זרה? שוקלים להרחיב את התא המשפחתי? שינויים חיוביים רבים גוררים אף הם, התרגשות, מתחים וחיכוכים בין בני הזוג. עיבוד נכון של הרגשות הכולל שיתוף, ליווי ומרחב לחשיבה משותפת של שני בני הזוג יתרום רבות ויסייע ביצירת קרבה ותקשורת יעילה.

חשוב לציין כי לעיתים, משבר אותו חווה רק אחד מבני הזוג נתפס באופן שגוי ככזה שמקורו במערכת הזוגית וכי לעיתים המקרה הוא הפוך, אדם המגיע לטיפול פרטני מופנה לטיפול זוגי בשל זיהוי של מקור הקושי במערכת הזוגית.


טיפול זוגי המלצות וטיפים לבחירת המטפל הזוגי האופטימלי עבורכם

זוגיות לא בריאה, משבר רודף משבר, ריחוק? בעזרת הכלים הנכונים ניתן לצלוח את הקושי! בחירה באיש המקצוע הנכון לייעוץ זוגי תוכל לסייע לכם לשקם את מערכת היחסים, לתקשר בצורה יעילה ובריאה יותר ולהחזיר את הניצוץ למערכת היחסים. איך בוחרים?

שיטת הטיפול – מטפלים זוגיים שונים זה מזה בגישה הטיפולית בה הם דבקים בקליניקה. יש המציעים ייעוץ זוגי במסגרת קבוצתית, יש המציעים טיפול בו נוכחים שני מטפלים, טיפול הנותן דגש ליחיד ובשל כך מכיל מפגשים פרטניים רבים יותר ועוד מגוון רחב של קונסטלציות טיפול. גישת המטפל בעלת השפעה רבה אף היא, על מהלך הטיפול. מטפל דינמי, מטפל קוגניטיבי התנהגותי או מטפל אינטגרטיבי, כל אחד מהם יקיים מפגשים באופן שונה בהתאם לגישתו.

השכלה מקצועית – חשוב לבדוק האם למטפל הזוגי קיימת השכלה פורמלית רלוונטית בתחום? האם הוא מנוסה?

מיקום הקליניקה – במידה ומרחק רב ונסיעה ארוכה הם מטרד עבורכם, כדאי שתבחרו מטפל הממוקם בקרבת ביתכם. אם נסיעות זה הקטע שלכם וזמן נסיעה משותף עשוי להיות מתנה לזוגיות, בחרו לפי תחושותיכם.

זמינות – מהן שעות הפעילות של המטפל? האם הוא זמין לשיחה טלפונית בעת הצורך? האם שעות הפעילות של המטפל נוחות לכם? זמינות היא נקודה חשובה עליה לא כדאי להתפשר.

המלצות – טיפ חשוב בבחירת מטפל לטיפול זוגי המלצות! מכרים שטופלו אצל המטפל בו אתם מעוניינים יוכלו לשתף באופן ישיר בחוויות אותן עברו ולהעביר רשמים אותנטיים על התנהלות הטיפול. כלים, שיטת טיפול, תועלות ואף נקודות לשיפור, את כל הנקודות הללו ניתן למצוא בהמלצות ולהחליט תוך בחינתן בשילוב גורמים נוספים. חלק מהמתעניינים בייעוץ זוגי יסתפקו בהמלצות המטופלים במסגרת הדף העסקי או אתר האינטרנט של המטפל הזוגי ואילו אחרים יסמכו על המלצות מפורטות ממכר בלבד.

הערכים והעקרונות המנחים אותי

יצירת תקווה

היכולת לסלול עבורך נתיב לחיי זוגיות טובים יותר ולהראות לך שהכל יכול להשתנות לטובה תמיד. בזכות תהליך אימוני יוצא דופן אפשר להגיע לתוצאות נפלאות.  

בניית אמון

חלק בלתי נפרד מהתפאורה הרגשית שחשוב לי לבנות בתהליך הוא אמון הדדי בין כל הסובבים. זה מייצר סביבה נעימה שמאפשרת את הצלחת התהליך להגשמת הזוגיות.  

לחיות עם תשוקה

אני פועל מתוך רצון פנימי בוער לחיים מלאים ומאושרים, להגשמה ולהתפתחות לאורך זמן. כשאנחנו חווים תשוקה היא נותנת לנו טעם לחיים וכוחות להתמודדות עם כל דבר שיזמנו לנו החיים.  

צמיחה

באופן טבעי, כולנו נועדנו לגדול ולצמוח, תמיד להמשיך קדימה ולמעלה עם ראש מורם. בכל תהליך אימוני המטרה היא לצמוח קודם כל כאנשים, ואחר כך כבני זוג אוהבים ונאהבים. 

למה דווקא אני?

האמת, בגלל שאני לא העניין המרכזי פה,

אני רוצה להפנות את הזרקור אליכם ולשאול – למה דווקא אתם?  

כי אתם רוצים לנסות, אתם זוכרים שפעם היה טוב ויודעים שזה יכול לקרות שוב. אתם מאמינים שבמאמץ והשקעה ניתן ליצור שינוי.

אני מזמין אתכם להתייעצות טלפונית ראשונית בחינם.

ממש אשמח להכיר ולצעוד אתכם יחד כדי שתמצאו את  הדרך לשלב ידיים שוב ולהתחבר ללב הזוגי שלכם – כמו פעם, רק ממקום חדש ומרפא.

אתם יודעים שהכי קל לשבור את הכלים, אבל שמשם אין דרך חזרה ועוד לא הרמתם ידיים וויתרתם על הדבר החשוב והיפה הזה שנקרא הזוגיות שלכם.

אתם מאמינים שיכול להיות יותר טוב. אתם מוכנים להכיר את עצמכם מבפנים, להפסיק להתנהל על ידי הרגלים שלא משרתים אתכם ורק פוגעים במערכות היחסים שלכם, אתם מוכנים להסתכל על דברים מבחוץ ולנסות לראות אותם באור שונה.

לקוחות מספרים

הם היו איפה שאתם נמצאים עכשיו והם הצליחו להגשים את החלומות שלהם, התגברו על הקשיים ושיפרו את החיים מקצה לקצה.

ומה אתכם?
מוכנים לעשות שינוי?