זוגיות טובה, בריאה ומכבדת יכולה להיות מחולל האושר הגדול ביותר בחייכם. כמו אדוות במים היא תיתן לכם כוחות פנימיים להתמודד עם כל קושי שיעלה בעבודה, בהורות, עם המשפחה המורחבת ועוד. אני מאמין וגם ראיתי אצל זוגות רבים שמגיעים אליי איך למידה ושינוי בזוגיות מביאה לעלייה באושר היומיומי ולשיפור בשאר תחומי החיים.

לחיות בזוגיות זה אחד הדברים המרכזיים בחיינו הבוגרים. אבל בשום מקום לא מלמדים אותנו איך לנהל זוגיות מוצלחת. הרי מגיעים לתוך קשר שני אנשים שונים לחלוטין, שגדלו בצורות שונות ועברו חוויות חיים שונות. אז איך מגשרים על הפערים ועל השוני ואיך דואגים שתהיה לנו זוגיות כמו שאנחנו מאחלים לעצמנו? הנה כמה דברים שיכולים לעזור:

תקשורת – לדבר ולתקשר הרבה זה חשוב ובסיסי בכל מערכת יחסים, במיוחד במערכת זוגית. זו הדרך היעילה ביותר להכיר אחד את השני לעומק ואת ההבדלים בינינו. אנשים משתנים לאורך זמן וגם משהו שידענו פעם על בן הזוג שווה לבדוק האם הוא עדיין נכון. לפעמים חושבים שנכון לא להגיד משהו שעלול לפגוע או להכאיב לבן הזוג אבל ההיפך הוא הנכון, כל הסתרה או חוסר כנות פוגעים יותר מכל דבר אחר.

לגשר על רצונות סותרים או לדעת איך לריב – זוגיות היא גישור מתמשך על רצונות סותרים. ריב הוא בעצם הזדמנות ללמוד על בן הזוג, להבין מה חשוב לו או לה באמת. הרי להכניס אדם אחר לתוך החיים שלנו זו אמנות שצריך ללמוד ולהתאמן בה, איך לתת לו מקום, איך למצוא דברים ששנינו נהנים לעשות יחד, אך זו העבודה המשתלמת ביותר שיש. דבר אחד שמצאתי שעוזר מאוד הוא לנסות להבין את הצד השני, להיכנס לנעליים שלו. לצאת לרגע ממני ולהיכנס לעולם הפנימי של האחר, זה תרגול מעולה שעוזר לפתוח עוד כיווני מחשבה להבנה משותפת. זו כמובן מיומנות שניתן לתרגל בתוך טיפול זוגי.

פרגון ובכלל להיות אדם שכייף לחיות איתו – דאגו להיות האדם שהייתם רוצים לחיות איתו וזה אומר קודם כל לאהוב ולהעריך את עצמכם לדעת שאתם ראויים לאהבה וטובים כמו שאתם, שיש לכם גבולות ורצונות ואתם מכבדים את עצמכם בכך שאתם מביעים אותם בקול רם. בנוסף כמובן חשוב לפרגן; איכשהו בשגרה אנחנו שוכחים את כוחה של מילה טובה. דאגו לתת הערכה גם מה שקורה כל יום, גם אם זה פתק קטן שאומר שראיתם שבני הזוג פרקו מדיח, הכינו לכם משהו טעים או זרקו את הזבל.

זמן זוגי וזמן לבד – מצאו זמן לבלות רק שניכם יחד בלי ילדים, ולא פחות חשוב – הקדישו זמן במהלך השבוע כל אחד להיות עם עצמו ודאגו שגם לבן או בת הזוג יהיה זמן כזה. זו דרך מדהימה להראות אהבה ואכפתיות. היכולת להיות אנשים נפרדים, עם תחומי עניין שונים היא בסיס איתן עליו יכולה להישען הזוגיות. זמן זוגי כמובן יכול להיות משהו שגרתי כמו סרט או מסעדה או הליכה משותפת. אבל אולי שווה להשקיע ולמצוא חוויה משותפת שבה לכם לעבור, בין אם זה קבוצה להורים או קורס מסאז' משותף. אולי תרצו להרים יחד פרוייקט משותף כמו חופשה ששניכם מתכננים יחד. אין דבר מחבר יותר ממשהו ששניכם מתלהבים ממנו.

לדעת להיעזר כשצריך –  קושי בזוגיות לא צריך לשבור אתכם. חשוב לדעת שאין מערכת זוגית בלי קשיים, זה פשוט לא קיים. אם אין קשיים, זה סימן שמשהו לא בסדר. אם תזהו את הבעיות ותטפלו בהן הכל יראה אחרת ותחוו הטבה משמעותית בחייכם. אם יש לכם תשוקה ליצירת חיים מאושרים תבינו שפנייה לקבלת עזרה מקצועית היא מבורכת. טיפול זוגי יכול פעמים רבות להציל קשר זוגי ולהכניס אושר ורוגע לחיים של שניכם.

מהנסיון שלי בקליניקה זוגיות בריאה היא בהחלט משהו שניתן ללמוד לחיות אותו וגם להשתפר בו. יש שרירים שצריך לאמן ולחזק שמאפשרים לזוגיות טובה להתקיים ולשני בני הזוג לחיות בהרמוניה. יש כמובן עוד הרבה דברים שניתן לעשות כדי לדאוג שתהיה לנו זוגיות בריאה ותומכת, אתם מוזמנים לקרוא עוד באתר שלי, לצפות בסרטונים שלי וכמובן לכל שאלה או לייעוץ אישי לפנות אליי דרך האתר או הרשתות החברתיות.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *