הדייט הבא יהיה "בינגו"

המאמר הבא אינו בא לתת פתרונות מידיים עבור הדייט הבא, הוא בא להפוך תחושת חוסר אונים ואשמה המתעוררים בעקבות דייטים לא מוצלחים שהגיעו ברצף, לתחושת אחריות והכרה שהדברים לרוב לגמרי בידיים שלנו… כולל הצלחת הדייט הבא. מה צריך לקרות על מנת שהדייט הבא יהיה סיפור הצלחה ותוכלו ליצור זוגיות בריאה? בשורות הבאות.
גם ליפים ולמוצלחים ביותר קורים דייטים לא מוצלחים!
דייטים! איזה עולם מוזר הוא. מצד אחד רבים מהאנשים יודעים ומכירים בערכם, בהיותם נאים, מצליחים, חכמים ועם זאת, לפעמים כל דייט נגמר במפח נפש, או שאינו מוביל למערכת יחסים רצינית.
מה קורה פה?

▪️▪️▪️הנה כמה סיבות לכך שדייטים אינם מצליחים ואיך לשפר את הדייט הבא – בדקו את עצמכם:

🔹דפוסים קבועים – אם מאחוריכם קילומטראז' מפואר של דייטים, כנראה שיש משהו בהתנהלותכם בו, החוזר על עצמו דייט אחרי דייט. יתכן שזה קשור לתקשורת ולדברים שנאמרים בדייט עצמו, אבל לא רק. זה יכול להיות קשור למערכת ציפיות שמתפתחת כאשר יש רצף של דייטים לא מוצלחים. למשל: אם חווית דייטים שדווקא התחילו נחמד, אבל אחרי פעם עד פעמיים שנפגשתם הרגשת שזה לא מרגש אותך יותר, מיצית מהר, על אחת כמה וכמה כשרשימת ההמתנה של הדייטים הבאים כבר פרוסה בפניך, זו יכולה להיות סיבה לכישלון הדייט הבא.
🔹לאהוב את הפחות בריא לך – להקת הרולינג סטונג שרה:
You can't always get what you want
But if you try sometimes, well, you might find
You get what you need
הם מתכוונים לזה שלא פעם אנחנו נמשכים ורוצים את מה שלא טוב לנו, אבל אם נתבונן לפעמים פנימה, נגלה שאנחנו מקבלים את מה שאנחנו צריכים. פשוט אה? אז זהו שלא, צריך ללמוד לזהות את הצרכים שלנו ומה שבאמת טוב לנו, על מנת להפסיק להימשך רק למה ש"עושה לנו את זה" בלבד.
🔹פחד מאינטימיות ומגע – כן, לפעמים אנחנו ממש מפחדים משני אלו ועושים הכל באופן לא מודע, על מנת לטרפד כל דבר שיוביל לאינטימיות ומגע.
▪️▪️▪️איך מעלים משמעותית את הסיכוי ל"דייט הבא, בינגו"?
🔹מודעות והשאלות שיעלו אותה לקידמת הבמה – בהמשך למה שכתבתי קודם, חשוב שנעבור ממצב של חוסר מודעות לבחירות שלנו במהלך הדייטים, למצב של מודעות. כלומר, שנתחיל להתייחס לדייטים כלמידה ונשאל את עצמנו שאלות. האם בחרתי שוב באותו טיפוס של אדם? למה בעצם? האם אני באמת צריך/צריכה אדם שכזה? אולי הבחירות שלי באות לטרפד לי אוטומטית כמעט, את הסיכוי להצליח? האם בכל דייט אני עושה אותה דברים? מדבר/ת אותם דברים? נוטה פחות להקשיב או אולי כשאני עונה במקום להפגין הקשבה, אני מספר/ת על עצמי כתגובה? יש עוד המון שאלות, אבל נתחיל עם אלו.
🔹ההכרה בכך שמשהו השתבש עד היום בדייטים – רק לאחר שנכיר בכך שכנראה משהו השתבש, נשאל את עצמנו שאלות דומות לאלו שהעליתי כאן בסעיף הקודם, נוכל להניח את עבר הדייטים הלא מוצלחים מאחור ולצאת לדרך חדשה.
🔹צפו בסרט הדייטים של עצמכם – דרך לעשות את הדברים, לנתח אותם היא לדמיין רגע דייטים קודמים, מה קרה שם? מתי הרגשתם שזה לא זה? מתי התבצרתם ונסגרתם (האם בדייט עצמו? כבר בתחילתו? אחרי שמישהו אמר משהו? בדייט השני?) מה קרה שם?
🔹בלעדיות "ללא אופציית החלפה"– במקום לחשוב על אפשרויות הבחירה הרבות שמחכות לנו אם הדייט הנוכחי יכשל, נסו לערוך חוזה אישי ובו אתם מתחייבים לעצמכם, לנסות דייט בלי אופציות החלפה. נסו לתת בלעדיות לדייט, להיות רק שם, לבוא ממקום מאפשר, לא לברוח למחשבות על הדבר הבא. אולי תגלו שם אדם, אבל ממש תגלו, כי עד היום די התנחמתם בזה שלכל אחד יש תחליף.
לסיכום: יש כאן לא מעט עבודה עצמית לעשות, התחילו עכשיו, זה יכול להיות הדבר הכי טוב שתוכלו לעשות למערכות היחסים הבאות שלכם ואין סיבה שלא יגיעו טובות שכאלו.
ותמיד זיכרו, גם אם אתם מתקשים, זה טבעי, זה טיבו של שינוי. במידה ותתקשו לעשות את הדברים לבד, פנו לעזרה מקצועית, לפעמים צריך מישהו מבחוץ שיכוון אותנו לראות דברים שאין שום אפשרות לראות כשמדובר בעצמך.

אביגדור יזדי

אביגדור יזדי

אביגדור יזדי בוגר מכון אדלר מוסמך אימון בשיטת אדלר ומאסטר בNLP, להתמחות בליווי אנשים לשחק את משחק החיים.

תוכן עניינים