רוצים זוגיות בריאה? תאהבו לפני הכל להיות לבד.

אנחנו כל כך רוצים זוגיות בריאה, טובה, מספקת ובדרך לזה, שוכחים לפעמים לשאול את השאלה הכי חשובה בעולם, זו שתקבע את איכות הזוגיות שיש או תהיה לנו בחיים: איך אנחנו בזוגיות עם עצמנו? איך נשפר את הסיכוי לזוגיות בריאה, ע"י כך שנלמד להיות לבד, הכל בשורות הבאות:

 

רוצים זוגיות – כמה מילים על תחושת בדידות ועל האהבה להיות לבד:

מסתבר שאחד התנאים המקדימים לאותו זוגיות בריאה, היא היכולת לאהוב להיות בחברת עצמנו. אנשים נוטים להתבלבל בין בדידות ללבד.

בדידות היא תחושה של אבדן הדרך בזמן שאדם נמצא עם עצמו. לבד הוא בדיוק המצב ההפוך, הוא האהבה וההנאה בלהיות לבד. החלק הטוב? בהחלט אפשר לפתח את זה בתוכנו.

 

איך תדעו האם אתם סובלים מבדידות?

לפני שאתם מטפלים בנושאי זוגיות, טיפוח זוגיות קיימת או כניסה למערכת יחסים חדשה. בידקו  האם אתם סובלים מבדידות. הנה כמה סימנים לכך שאתם סובלים מבדידות:

  1. מתקשים להחליט על דברים לבד.
  2. צריכים בלי הפסק אישורים ותחושה שאתם אהובים כתנאי להרגשה טובה.
  3. לא מפסיקים לעשות דברים שמא חלילה תצטרכו להישאר בלי לעשות דבר ואז תתמודדו עם עצמכם ועם מה שזה עושה לכם.

אם מצאתם את עצמכם באחד או יותר מהסעיפים האלו, כנראה שאתם סובלים מבדידות ברמות שונות ועל מנת לטפח זוגיות, חשוב לטפל בבדידות ובמקומה לסגל יכולת ואפילו אהבת הלבד. מסתבר שהיכולת ואפילו ההנאה בלהיות לבד מעידות על בגרות ובשלות רגשית ורק כך רצוי להגיע למערכות יחסים.

 

איך תזהו בדידות בזמן מריבות זוגיות?

אם בזמן מריבה עם בני זוג… ובכלל, קשה לכם אם האדם איתו אתם רבים מתנתק ואתם עושים הכל על מנת להשמיע קולכם ואם צריך גם להגביר אותו, הרי שכנראה קשה לכם המחשבה שהצד השני צריך לפעמים זמן לעצמו בעת מריבה ולרוב זה בשל קושי שלנו להכיל את עצמנו, את השקט שבזמן הסערה, את חוסר הודאות ואת האיום הגדול ביותר שיכול להיות מבחינתנו: שהצד השני ינטוש.

מה עושים בתמורה? לפעמים באופן לא מודע, אם הצעקות לא מספיקות, מסלימים בכל דרך את המריבה ורק שלא נמצא את עצמנו… לבד.

אם כך הדבר, חשוב כל כך ללכת לטפל קודם כל בעצמנו, לבדוק מדוע כל כך קשה לנו עם הלבד וללמוד להתיידד עם הלבד, לבד יכול להיות החבר הכי מסור שתשקיעו בו במהלך חייכם.

 

רוצים זוגיות? איך תרתום בן או בת זוג שיוכלו לשנות את הקושי להיות לבד?

זה ישמע לכם מוזר בהתחלה, אבל שווה תרגול: נסו ללמוד להיות "לבד ביחד". למה הכוונה? נסו לראות האם בחרתם בבן זוג שמקבל אתכם כפי שאתם, לא מנסה לשנות אתכם, אם הצלחתם לבחור אדם כזה, הרי שהוא עשוי להיות המורה הכי טוב שלכם בדרך ללמידת הלבד, זיכרו שהמטרה גם בזוגיות היא להיות שני אנשים עצמאיים ושיכולים להיות גם בלתי תלויים באושרם זה בזה, זה מוריד זה מזה משא כבד ומיותר.

עשו גם אתם את הצעד הזה כלפי הצד השני, לימדו לא להיבהל, גם במריבה, מכך שבן הזוג צריך אולי שנייה לבד… תנו לו את הזמן וחכו שנייה לפני שנכנסים לפאניקה, לימדו לקבל את השקט הזה גם אם הוא מפחיד.

אם נלמד להיות לבד עם עצמנו וכל הטוב שבנו (בשקט, בשלווה, עם תחביב שאולי שמור רק לנו ולאף אחד אחד), לא נהיה בודדים יותר אף לא יום אחד בחיים… והזוגיות שתהיה לנו תהיה חזקה יותר מכל דבר אחר… אתם יודעים כמה חזקים יסודות של שני בני אדם, שיודעים להיות גם לבד בתוך הביחד שלהם? זה חזק פי שתיים בדיוק.

 

באהבה

אביגדור ייעוץ זוגי.

אביגדור יזדי

אביגדור יזדי

אביגדור יזדי בוגר מכון אדלר מוסמך אימון בשיטת אדלר ומאסטר בNLP, להתמחות בליווי אנשים לשחק את משחק החיים.

תוכן עניינים