איך נוכל להבטיח שנתאהב?

כל כך הרבה אנשים מסתובבים בעולם עם עוצמת כמיהה ורגש חזקים או חלשים. מה מבדיל בין האנשים ומה צריך לעשות על מנת להרגיש אהבה עד עומק הלב? רמז? תניחו קצת לראש. "אני כל כך רוצה להתאהב, אבל לא מצליח", "אף פעם לא באמת התאהבתי", מכירים אנשים כאלו? מצד אחד, אדם שמרגיש פחות, כנראה נחסך ממנו כאב לב, אבל האם הייתם רוצים לחיות כך חיים שלמים? רק מי שחווה התאהבויות, יכול להעיד שמעבר לסיכון לשיברון לב, קיימת תחושה ששום דבר לא יכול להתחרות בה ולכן, מרבית האנשים יעדיפו להרגיש ולא לחיות בעולם שטוח בו הרגש פשוט לא מתרומם. אז איך נוכל להבטיח שנתאהב?

מדוע אנשים לא מתאהבים?

אנשים נבדלים ביניהם בעוצמות התחושות. היכולת לחוש רגש או תחושה קשור לדברים נפשיים לגמרי כמו הצורך בשליטה עצמית ולא פעם גם איבר אחד שפשוט לא מוכן לצאת לחופשה: הראש.

אנשים הפוחדים לאבד שליטה, מוותרים באופן לא מודע או מודע מראש על היכולת להתמסר לתחושות. אם זה היה קשור רק לזולת מילא, אבל זה קשור לפני הכל ליכולת שלהם להתמסר לעצמם, להיות מחוברים לעצמם בכל רגע נתון.

הקושי להתחבר לעצמך הוא קצת כמו לשחות חיים שלמים בבריכה של הילדים, מים רדודים, חמימים (לא תמיד מהסיבות הנכונות) ועדיין הסיכוי בהם לטבוע קטן מאוד.

לחיות חיים שלמים בלי לקפוץ ממקפצות לעמוקים ובלי לצלול אל העומק, הם חיים מתסכלים ולכן אנשים כל כך כמהים להתאהב… עכשיו כבר ברור לכם, שהכמיהה להתאהב קשורה מאוד בכמיהה שלהם לא לפחד להתחבר אל עצמם ולתחושת ההרגשה שלהם עצמם. אנשים שמתקשים להתחבר אל עצמם, ודאי יתקשו להרגיש כלפי אחרים.

להרגיש – אנרגיה לעשירים בלבד, אז בואו נתעשר

מה צריך לעשות? לכאורה ממש פשוט, להניח לראש.

הראש הוא גם האחראי על הרצון להישאר בשליטה.

במקום זאת על מנת להרגיש אהבה ולא רק לדעת שכלית שכנראה זאת אהבה, הגיע הזמן לעבור שלב לשיעור למתקדמים, לוותר על השליטה, על מנת לחיות את החיים במלוא עוצמתם הרגשית והפיזית.

כי אתם מבינים? רגש אינו דבר פיזי ולכן הכלי שמודד אותו אינו יכול להיות שכל, רגש הוא אנרגיה ועל מנת להרגיש צריך לפני הכל להתחבר לעצמנו ולהרגיש את עצמנו, לזהות רגשות טובים ורעים שעולים בנו, להסתכל להם בלבן של העיניים ורק אז, רק אז, אפשר יהיה להתחיל להרגיש כלפי הזולת.

איך עושים זאת? NLP יכול להיות כלי שיתאים לחלק, לאחרים אולי אימון, יעוץ או טיפול פסיכולוגי אבל אין בעיה, אפשר להתחיל לנסות לבד.

פשוט חישבו על משהו שאתם אוהבים לעשות ואולי ויתרתם עליו לפני שנים: סקי, הרשמו לסוכנות שחקנים ולכו להשתגע בפרסומות שישודרו בטלויזיה, אפשר אפילו להתחיל ממשהו שלא דורש יציאה מהבית כמו ציור, פיסול או כל דבר אחר.

איך נוכל להבטיח שנתאהב?

כשמתחברים לתחביבים ישנים, או מגשימים חלום חדש, מבטיח לכם דבר אחד, תתחברו גם תתחברו לעצמכם בדרך זו או אחרת, ברמה זו או אחרת, נסו, גלו את עצמכם מחדש, כשזה יקרה, תתחילו להבחין ברגש שפתאום מדגדג לכם איפה שהוא כלפי הזולת.

באהבה

אביגדור.

אביגדור יזדי

אביגדור יזדי

אביגדור יזדי בוגר מכון אדלר מוסמך אימון בשיטת אדלר ומאסטר בNLP, להתמחות בליווי אנשים לשחק את משחק החיים.

תוכן עניינים