היא לא אוהבת פחות, היא אוהבת אותך אחרת!

אכזבה! איזו מילה קשה, כמה ממנה קשורה למה שאנחנו מפרשים וכמה ממנה היא נתון מוגמר? מסתבר ששינוי גישה קל, יכול למנוע אכזבות שנחווה בחיים. אז איך עושים את זה? כמה פעמים בזוגיות, הרגשתם שבן או בת הזוג אכזבו אתכם? יודעים מה המשותף למרבית האכזבות האלו? רובן קשורות לחזון שלנו הפרטי על אהבה ועל מערכות יחסים, כמה מזה קשור לאמת? האמת תמיד בעיני המתבונן. היא לא אוהבת פחות, היא אוהבת אותך אחרת!

אם עכשיו הגיע למשל יום ההולדת שלך והוא שכח לגמרי, לא הביא כלום, בקושי פקח עין אחת בבוקר, רק על מנת לחבק, במקום זה הוא פשוט התהפך לצד השני ואת שרת לעצמך "בדד, בלי עתיד, בלי תקווה, בלי חלום".

בטח שיש תחושת עלבון במצב כזה, אבל… האם עצרת לרגע לשאול את עצמך על מה זה יושב? והאם זה באמת יושב על חוסר אכפתיות?

איך תדעו את התשובה?

עשו תרגיל… ועשו אותו אחת לשבוע באופן קבוע:

תקדישו לזה עשרים דקות שבועיות ותגלו שהאינטימיות שלכם הולכת וגדלה (מוכח מחקרית).

שבו זה עם זה/זו, ספרו האחד.ת לשני.ה על שלושה דברים טובים שהם עשו בעבורכם השבוע… שלושה! זהו, לא צריך יותר וכן, בבקשה לא לקחת מובן מאליו שהוא כיבס לך את החולצה שאת אוהבת והיא שטפה את האוטו, למרות שמבחינתה אפשר לנסוע גם בתוך מזבלה אם יש לה 4 גלגלים ומנוע. זה נחשב!

אם גיליתם שיש שלושה דברים כאלו, הרווחתם! המחקרים מראים שזוגות שהתאמנו למצוא שלושה דברים עליהם הוקירו תודה אחת לשבוע, חוו עלייה משמעותית באינטימיות אחרי תקופה קצרה של ביצוע התרגיל.

ועכשיו, נכון שאם הוא היה מעוך דווקא ביום ההולדת שלך, זה לא כזה סוף העולם? פתאום דווקא די הגיוני שהוא היה כזה יום אחרי שהביאו לו את הקריזה בעבודה?

תראה ותראי כמה דברים טובים הוא והיא משתדלים לעשות בעבורכם ככה ביום יום… וכן, תספרו אותם, תגידו תודה, על תתקמצנו במילים טובות, מילים טובות מהלב שנזרקות לחלל האויר משנות מציאות וזה מדבק יותר מקורונה, תאמינו לי.

אז מה לגבי יום ההולדת שלך? הכי חשוב להגיד מה את.ה מרגיש.ה, נפגעת? למה לא לומר ישירות? שם בצד השני יתכן שיש בן או בת זוג אוהבים שבשבילם יום הולדת הוא אולי אפילו משהו שמוריד… או שלא נחווה כאירוע דרמטי, אלא כ"עוד שנה עברה", אבל היי את, זוכרת? איזו שקשוקה הוא מכין לך כשאת עצובה…רק הוא יכול.

אביגדור יזדי

אביגדור יזדי

אביגדור יזדי בוגר מכון אדלר מוסמך אימון בשיטת אדלר ומאסטר בNLP, להתמחות בליווי אנשים לשחק את משחק החיים.

תוכן עניינים