ואולי מה שקורה ביניכם אינו משבר זוגי?

כשחיים בזוגיות זמן רב, בין לבין עוברים החיים ואיתם לא מעט גלי צונמי. האם הגל שאתם חווים הוא משבר זוגי? קיראו, יתכן שמדובר במשבר "טפיל" שרק השליך על הזוגיות, אבל דורש דווקא טיפול של אחד מכם או שניכם בנפרד.

הנה כמה נקודות שחשוב לשים אליהם לב בעבור הזוגות שבינינו ובסיום גם כמה מילים חשובות לפנויים ולפנויות שבינינו.

אם גם אתם מרגישים שמשהו לא כתמול שלשום, אתם כבר פחות נוגעים, אתם מרוחקים, יש תחושה שאתם משייטים בין שני קווים מקבילים.

ברור שלפני הכל כדאי לעצור, בעיקר על מנת לבדוק על מה יושב הריחוק הזה שביניכם. אתם עשויים להיות מופתעים.

שינוי אישי, איך הוא מעז להתיישב לכם על הזוגיות?

נניח שפוטרתם חלילה, או אפילו עזבתם מקום עבודה מרצונכם, אם גם אתם מאותם שלא מעט מתחושת הערך והזהות העצמית יושבים על מקום העבודה, הרי שיהיה זה פלא אם לא תרגישו ירידה בחשק המיני, דכדוך ולעתים אפילו דכאון וכמובן עצבות. לעתים תחושו עודף רצון מיני, לא פעם על מנת לפצות על החוסר או לברוח מתחושת העצב.

ואולי דווקא מדובר בגיל המעבר, ההורמונים משתוללים, רכבת הרים של רגשות, יובש בנרתיק, שפיכה מוקדמת ומה לא?

או שמא הילדים עזבו את הבית? שקט פתאום. פתאום הבדידות מתחדדת, זה מוריד מטלות חיים כעודפי כביסה, הסעות, רעש ועוד המון דברים שפעם הייתם מתים לקצת שקט מהם… משונה לא?

אלו רק דוגמאות אחדות למצבים בהם נסיבות אישיות יכולות להשליך על הזוגיות.

מי רוצה יחסי מין כשיבש לו בנרתיק? מי חושב על להכין לה ארוחת ערב כשאין לך מאיפה לחזור, כי פוטרת מהעבודה ואתה כל היום בבית? כל אלו ואחרים משליכים על הזוגיות ועשויים להבהיל… אתם עשויים לחשוב לעצמכם: "מה קרה? למה לא בא לי עליה/עליו יותר?"

זהירות משבר זוגי טפיל נכנס לזוגיות

כל המצבים שתארתי כאן ועוד המון אחרים יכולים ליצור משבר אישי. לפני שאתם פונים לייעוץ זוגי, כי נבהלתם ממצבכם הזוגי, זיכרו שבני אדם הם יצורים מורכבים. כשמשהו מעיב עלינו, מאיים, משתנה בפתאומיות, כשפרק בעל משמעות כעבודה מסתיים, אנחנו מגיבים בהתאם, הגופנפש לא חיים בהכחשה, הם חווים סוג של טראומה, זה אנחנו שרוצים להמשיך כאילו לא קרה כלום אבל לגופנפש חוקים משלו.

אל משברים שעשויים להרגיש כמשבר זוגי ולא כך הדבר. מה עושים? לפני הכל, כל אחד מאלו עשויים להתפתח למשבר עמוק אם נשארים עם זה לבד.

פיתחו את זה, ספרו לבן / בת הזוג מה עובר עליכם. הם יודו לכם על כך, כי לא יחושו עוד אשמים בהתרחקות שיתכן שהם חווים מכם. הם גם יוכלו לשמש משענת אם רק ידעו על כך. לא תאמינו כמה קלים יכולים להיות חיי הזוגיות והתקשורת ביניכם אם לא תתנו זה לזו לנחש מה עובר עליכם.

אם כל אלו לא מפחיתים משמעותית את התחושות הקשות, פנו בהקדם לייעוץ מקצועי אישי, טפלו בעצמכם, כנראה שכאשר זה יקרה, תשובו לחוש טוב יותר בזוגיות הקיימת.

פנויים? פנויות? השורות הבאות בעבורכם

עדיין אינכם בזוגיות? הרגשתם שאתם עוברים משבר מהסוג עליו דיברתי? אנא מכם, חכו עוד תקופה קצרה עם כל נושא מציאת הזוגיות, רצוי מאוד שתגיעו אל זוגיות חדשה ללא משקעי ההתמודדות האחרונים שלכם.

טפלו בעצמכם, בדרך כלל כשמדובר במשבר היושב על נושא ספציפי כאותם אלו שתוארו כאן, אין זה צריך לארוך הרבה זמן. טפלו ועל הדרך שתפו את המטפל שדרככם לזוגיות, כך שייתן לכם עוד כמה זריקות עידוד על מנת שתוכלו להגיע כלוח חלק ונקי לזוגיות החדשה שבפיתחכם.

אביגדור יזדי

אביגדור יזדי

אביגדור יזדי בוגר מכון אדלר מוסמך אימון בשיטת אדלר ומאסטר בNLP, להתמחות בליווי אנשים לשחק את משחק החיים.

תוכן עניינים