חברים יקרים היום אני רוצה לנפץ מיתוס שמאז שאני מכיר את עצמי והוא שאסור ללכת לישון כשכועסים אם כן מדוע כן חשוב לזוגות, ללכת לפעמים לישון כועסים?

כמה פעמים בחייכם אמרו לכם, שבזוגיות בריאה, קודם כל חשוב לא ללכת לישון כועסים?

בואו נשבור את זה קצת. רוצים לשמור על זוגיות בריאה? הנה כמה סיבות ללכת לישון כועסים ומדוע זה אפילו נחוץ:

עייפות וכל הג'יפה הזה

כמה קשה לחכות, נכון? בעיקר כשהכל בוער מבפנים. לפעמים כדאי מאוד לחכות עם הויכוח, לא תאמינו כמה דברים יכולים לקרות עד הבוקר הבא.

במידה ואתם עייפים, שיקול הדעת נפגם, בלילה אתם עשויים להגיד דברים שתתחרטו עליהם בבוקר שלמחרת.

מרגישים בשליטה למרות העייפות? נסו להסתכל על עייפות במושגים של אלכוהול, מרבית התאונות הגדולות שלא נדע, קרו לאנשים שהרגישו שהם בשליטה, עד שנכנסו לאוטו.

מתח – סרט שיכול להיגמר כמו סרט אימה

כאשר היה לנו יום קשה, אנחנו חרדים מיום המחר, חוששים ממשהו שעתיד לקרות, או מדוכדכים בגלל דברים שקרו, לעולם לא נגיע נקיים לויכוח או לשיחה עם בני הזוג.

אנחנו נגרוף פנימה את כל הבוץ הזה שמסתובב לנו בראש.

במקרה של מתח מצטבר, הגוף חווה את הויכוח עם בני הזוג כיציאה למלחמה וכשאנחנו במצב של דריכות, אנחנו מאבדים יכולת להקשיב, להכיל ולהיות שם בעבור בן הזוג.

אפילו לא נזהה מתי הכעס "הכאילו" המכוון כלפינו, יושב על כאב גדול שכלל לא קשור אלינו.

שייקום האחד שחושב שמשהו טוב יכול לצמוח מנתוני פתיחה שכאלו…

מערכת העיכול של הויכוח הזוגי הסיבה שאפשרי ללכת לישון כועסים

יודעים שלפעמים לוקח זמן לעכל רגשית את הדברים שמרגישים? זו סיבה מספיק טובה לא למהר. תנו לרגשות לשקוע, לפעמים הזמן הופך את הדברים לברורים יותר בעבורכם וכשאתם ברורים יותר לעצמכם, תצליחו לסחוט הרבה יותר לימון מהלימונדה, כי כל ויכוח לפעמים חמוץ…אבל תזכרו שחשוב ונחוץ לדבר.

סיכום – ללכת לישון כועסים

אם לרגע נשמעתי כאן שלילי בעניין של ללכת לישון כועסים, בטח תתפלאו לשמוע שהדברים מבוססים דווקא על הפסיכולוגיה החיובית.

לפעמים לשמור מרחק לפחות עד שמעבדים את הכעס, העלבון והרגשות השליליים, זה הדבר הכי טוב שתוכלו לעשות לויכוח שלכם… ולכן גם לזגויות.

אז רק אאחל לכם משהו אחרון

אל תיבהלו אם מדי פעם תרגישו שאתם הולכים לישון קצת סכינים ולא כפיות, בבוקר הכל יראה אחרת, גם השיחה החשובה שאתם עומדים לדבר.

באהבה

אביגדור.

תוכן עניינים