הזוגיות זקוקה להזנה – חמש פעולות פשוטות לשנה החדשה, שיעלו את הזוגיות לגבהים מפתיעים!

אוטוטו מתחילה שנה אזרחית חדשה. אחרי תקופה ארוכה לזוגיות יש נטייה להיכנס לפעמים למצב של "טייס אוטומטי" ואנחנו שוכחים שגם היא זקוקה להזנה. כיצד נבטיח שבשנה החדשה המתחילה עכשיו, הזוגיות הרדומה תצליח להפתיע ולרגש אותנו מחדש?

  • במינון אחת לשבוע – כמה שאנחנו עייפים לפעמים, כבר בתשע בערב נופלים על הספה ודקה אחרי כבר נוחרים מול הטלויזיה. עשו לכם מנהג קבוע, סרט, הצגה, בית קפה, מסעדה, או כל דבר אחר שבא לכם לעשות ביחד, גם אם שכחתם כבר מזמן שבא לכם. עייפים? נסו לעשות זאת בשעה מוקדמת יותר, גם אם תדרשו לבייביסיטר שיסגור לכם את הפינה ההורית.

 

  • תחביבים בשניים – יש המון תחביבים שלא דורשים הרבה. חלק אוהבים להימלט אל הים ולשבת מול הגלים, אחרים אוהבים ללכת בטיילת, לצאת לקניות בסופר ולהתעכב על טעימות של זיתים במשקל ויש את אלו שאוהבים להכין ביחד סלט וחביתה לארוחת ערב, מה אתם אוהבים לעשות ביחד?

 

  • חבילה ושמה משפחה – מורידים מתחים, כבר בתחילת השנה האזרחית החדשה תכננו מראש איפה עושים כל חג ורישמו ביומן, תחסכו מעצמכם חוסר ודאות וכמה פנים חמוצות של דודות. טיפול מראש בגורמי מתח, מפחית תחושת ריחוק אפשרית זה מזה/זו.

 

  • זוגות זוגות – מחקרים מראים שקשר עם עוד זוג או זוגות חברים, מקרב מאוד בין בני זוג. מדוע? כי הוא משקף להם את החוזקות ומצד שני מעורר בהם רצון לשפר במקומות החלשים.

 

  • חופשה ידועה מראש – כבר עכשיו, התחילו לתכנן ולקבוע מראש זמן בו תצאו לחופשה מפנקת ראש בראש. חופשה בה תשאירו את השיגרה מאחור. אל דאגה, לשיגרה יש נטייה לחכות לכם בבית מיד עם החזרה, ליד סל הכביסה, באיזור הסנדוויצ'ים של הילדים בבוקר ובעצם בכל מה שכל כך ההפך מחופשה ואויר לנשימה.

 

בסך הכל חמישה דברים די פשוטים שיכולים לשנות חיי זוגיות מן הקצה אל הקצה.

רוצים שזה יעבוד גם בעבורכם וליצור זוגיות בריאה? תתחייבו לחמשת הדברים הללו, האמינו לי, הם יתגמלו אתכם בחזרה מהר מהצפוי. איך מתחילים? רושמים כל אחת מהפעילויות הללו ביומן ודואגים שכל רישום כזה, ידחה תכנונים אחרים, אלו חמשת הדיברות לשיפור מידי של הזוגיות זה דורש מכם רק דבר אחד: התמדה! לאורך זמן זה שווה את זה, ההנאה מובטחת.

 

מאחל לכם שנת זוגיות משובחת

אביגדור יזדי

אביגדור יזדי

אביגדור יזדי בוגר מכון אדלר מוסמך אימון בשיטת אדלר ומאסטר בNLP, להתמחות בליווי אנשים לשחק את משחק החיים.

תוכן עניינים