עזבו אתכם מזוגיות, בואו נדבר על מערכת היחסים החשובה באמת!

כשפונה אלי אדם לטיפול זוגי, אחד הדברים הראשונים שאני עשוי להגיד לו ובדרך כלל ירגיעו אותו הוא שאפשר להגיע בהתחלה לבד.

בדרך כלל הדבר השני שיקרה הוא הרמת גבה. במאמר החשוב הבא אספר לכם מדוע כמעט כל עבודה עם משבר בנישואין, מתחיל משיחה אישית אחד על אחד ומדוע לא תמיד חייב להיות בה בן הזוג.

~~~

אנחנו יכולים לדבר עד מחר על משבר זוגיות, על חוסר צדק, על חיים בזוגיות בה מרגישים לבד, מרגישים שקופים ועוד, אבל בסופו של דבר רצוי לעצור ולשאול את עצמנו את השאלה החשובה באמת:

"מה היא מערכת היחסים שלנו עם עצמנו?", "אנחנו אוהבים את עצמנו ומפרגנים לעצמנו בסך הכל או שאנחנו אולי כבר לא זוכרים מתי לאחרונה רצינו משהו לעצמנו?", "האם אנחנו מחכים לפירגון מבן/בת הזוג שלנו או שאולי אנחנו מפרגנים לעצמנו בגדול, קפה של בוקר בחוץ, חוג או תחביב, טיול וכל מה שהיינו רוצים לעצמנו, מבלי לחכות למישהו אחר שיגשים איתנו".

אלו הן מקצת השאלות שאם התשובות עליהן "אנחנו לא כל כך מפרגנים לעצמנו/אנחנו לא כל כך אוהבים את עצמנו/אנחנו מלאים כעס ואשמה על עצמנו" ועוד, סימן שיש לנו מה לשפר במערכות היחסים שלנו בחיים לבד עם עצמנו, עוד לפני שאנחנו רותמים לכך את בני הזוג או כל אדם אחר.

בדיוק כך, זה בכלל לא משנה אם מדובר במערכת היחסים עם ההורים, או עם בן/בת הזוג, אם אנחנו חיים בתחושת החמצה, סביר מאוד להניח שאנחנו צריכים לטפל במערכת היחסים החשובה מכולן: במערכת היחסים שלנו עם עצמנו.

אז בפעם הבאה כשמרגישים מתוסכלים מהאנשים הסובבים אותנו לרבות בני הזוג, בואו נעצור שנייה ונעשה את הדבר הכי זמין, מהיר ונגיש על מנת לפרגן לעצמנו… אם נצליח לעשות זאת, עברנו שלב, למקום בו גם מערכות היחסים בחיים שלנו עשויות להתחיל להשתפר מן הקצה אל הקצה.

בודאי שאתם צודקים, זה לא פשוט כל כך ללמוד אהבה עצמית, זו בדיוק הסיבה שבעבור כך, שווה לפנות לאדם מקצועי שיעבור אתכם את התהליך, לאחר מכן, כלל מערכות היחסים בחייכם יפרסו בפניכם כשטיח אדום…גם לכם מגיע אחד, קודם כל זה שאתם תפרסו בעבור עצמכם, כשזה יקרה, תגיע גם אהבה בריאה, בשלה ומספקת.

באהבה

אביגדור

אביגדור יזדי

אביגדור יזדי

אביגדור יזדי בוגר מכון אדלר מוסמך אימון בשיטת אדלר ומאסטר בNLP, להתמחות בליווי אנשים לשחק את משחק החיים.

תוכן עניינים