עשרת הדיברות לזוגיות בריאה

בעשור האחרון מצאתי את עצמי במסע עצמי מרתק, בו למדתי את עשרת הדיברות לזוגיות בריאה הפרטיות שלי, אשמח לחלוק אותן אתכם מאחר ולי הן שינו את החיים.

הנה עיקרי עשרת הדיברות לזוגיות בריאה:

  1. התחלתי להבין את האמת על האמת שלי –

  התחלתי להבין ולראות את השקרים שסיפרתי לעצמי על עצמי, נפל  לי האסימון שלמעשה האמת והמציאות כפי שאני רואה אותה, היא בעצם המציאות כפי שאני רואה, חווה ומפרש דרך המשקפיים שלי בלבד.

  זוג המשקפיים הללו אמנם אין שני להם בעולם, אך הם שונים מזוג המשקפיים אותם מרכיב האדם שמולך, התובנה הזו מביאה עמה המון חופש בניהול מערכות יחסים

  1. היה קל לי יותר לבקר את אשתי במקום להתבונן על החסרונות והפגמים שלי –

  כשמשהו בעצמי מעסיק אותי, אין ביכולתי להכיל אותו ואני פשוט לא מרוצה ממנו, כחלק מהגנה פסיכולוגית מפני כאב, מיד השלכתי זאת על אשתי, כך הרבה יותר קל להתמודד עם משהו שאינו שלך, הרי הוא שלה בלבד.

  1. אשתי איננה המטפלת שלי – מספיק שיש לה את פצעי הילדות שלה.
  2. נסיכים ונסיכות יש רק באגדות – קשר יציב ובריא הוא רצף של רצונות סותרים שצריך ללמוד כיצד לנהל בעבורו משא ומתן על מנת להגיע לעמק השווה.
  3. הרצון לברוח, לעזוב, לנטוש הוא לא בהכרח את בן\בת הזוג – בהמון מקרים הצורך הזה הוא רק סימפטום של חוסר שביעות רצון מתחומים אחרים בחיים כמו קריירה, מערכות יחסים עם חברים, קולגות, משפחה או שאר החומרים מהם עשויים החיים ולכן לפני הכל נדרש לנהל נכון את מערכת היחסים שלי עם עצמי.
  4. המקום בו אני מחפש אישוש לכמה אני נחוץ, אהוב וכו' – התנהלות שמובילה אותי בהכרח לחפש תשומת לב ויעדי כיבוש, על מנת לקבל חום, אהבה ותשומת לב מהסביבה.
  5. תקשורת מקרבת – ההבנה שצריך לשנות את התלונות שלי כלפי אחרים, לבקשות שמנוסחות היטב.
  6. יש בי ובנו כבני אדם כוחות ומשאבים אין סופיים – לעיתים כל שנדרש על מנת להגיע להישגים, זה לגייס את האומץ ולשחרר את הפחד.
  7. הכרת פצעי הילדות שלי – מאפשרת לי להבין מה מפעיל אותי.
  8. אין סוף לטוב, תמיד יש יותר טוב.

 

שינוי זווית ראיה כשאנחנו במצבים רגשיים טעונים, הוא כל הסיפור כולו. לעתים הכרחי לשבת מול אדם שלא יעשה לנו הנחות ויגיד לנו את שהוא רואה בנו, בזמן שאנחנו מסרבים עדיין לראות בעצמנו, הרי רובנו עסוקים לא פעם חיים שלמים באמנות ההדחקה.

אביגדור יזדי

אביגדור יזדי

אביגדור יזדי בוגר מכון אדלר מוסמך אימון בשיטת אדלר ומאסטר בNLP, להתמחות בליווי אנשים לשחק את משחק החיים.

תוכן עניינים