יועץ זוגי

מה תפקידו של יועץ זוגי ומתי הוא יוכל לסייע לכם בשיקום הזוגיות?

התרחקות מבן הזוג היא תחושה טבעית אחרי שנים של ביחד. אבל מה קורה כשהקווים שלך ושל השותף שלך לחיים, הופכים להיות קווים מקבילים – ואת מתחילה לחשוש שאולי הם לא ייפגשו יותר לעולם? מה תעשה אם בת הזוג שלך החליטה שאתה בעל בוגד ומבקשת להיפרד ממך, זאת על אף שלא היית עם אף אחת אחרת ואתה אוהב את אשתך מאוד, אבל פשוט מתקשה לבטא זאת? מה שניכם יכולים לעשות, זו למען זה ולהפך, כדי להתמודד עם המשברים בצורה טובה יותר? כדי להתקרב? כדי לייצר זוגיות בריאה וטובה? קחו יועץ זוגי!

ייעוץ זוגי יכול, במקרים רבים, להציל מערכות זוגיות שיש להן פוטנציאל נהדר ולגרום לאושר אמיתי ועמוק עבור שני הצדדים. הטיפול הזוגי יאפשר לכם לתקשר טוב יותר זה עם זו – ובעיקר להביא את עצמכם בצורה מלאה אל תוך הזוגיות, כדי ליצור את הביחד שעליו חלמתם, כשרק התאהבתם.

יועץ זוגי: מתי כדאי לפנות לעזרה?

עליות ומורדות הם חלק בלתי נפרד מכל זוגיות, לכן לעיתים קשה לזהות מתי בדיוק מתחילה הידרדרות בתקשורת ובאיזה רגע כדאי לעצור – ולבקש עזרה מקצועית של יועץ זוגי. כמובן שמוטב שלא להמתין עד שכבר אינכם מסוגלים לדבר אחד עם השנייה מבלי לריב כדי להגיע לטיפול, אבל לפעמים האגו משחק תפקיד ולא מאפשר לכם לעשות את מה שהלב שלכם מבקש.

ישנם מקרים רבים שבהם הפנייה לעזרה חיצונית בכלל ולייעוץ זוגי בפרט, נעשית רק כאשר קיים כבר סדק עמוק וחוסר אמון בין בני הזוג. במצב כזה, מדובר בכדור שלג שהיה קטן מאוד אבל התגלגל ותפח עד למצב שבו כאשר הזוג כבר מגיע לקליניקה, הלבבות של שניהם כבר פצועים וכואבים עד מאוד. כמובן שניתן לאחות קרעים שכאלה, במיוחד כאשר קיימת אהבה והתאמה טובה, אבל חבל להמתין עד השלב הזה ולכאוב במשך תקופה ארוכה כל כך.

ייתכן שאם מישהו "מבחוץ" היה משקף לבני הזוג את מה שהתרחש בין שניהם בשלבים הראשונים של ההתרחקות, בצורה נטולת אינטרסים וללא העדפה של מי מהצדדים, המצב לא היה מידרדר עד לכדי שבר שכזה.

חשוב להבין, שכל יום שחולף ובו מתרחשים "פיצוצים" וריבים, שבו נזרקות לאוויר עוד ועוד מילים פוגעניות – הוא יום בו הריחוק גדל וגדל ומקשה על שיקום האהבה לאחר מכן. עדיף לפנות לעזרה מקצועית מייד כשמרגישים שקיים קצר בתקשורת, שמעיב על הזוגיות ועל השגרה שלכם, זה מול זו וגם שלכם מול עצמכם.

התמודדות עם משבר בזוגיות: אתם לא לבד

המטרה של יועץ זוגי היא להעניק לבני הזוג את אותו "מבט מלמעלה" הדרוש לפעמים לאנשים שנמצאים במערכת יחסים קרובה, על מנת שיוכלו להביט על עצמם ועל האהובים שלהם בעיניים אחרות, אובייקטיביות, חסרו שיפוטיות ובעיקר מלאות בחמלה. זהו מפתח יקר ואמיתי ללב של מי שאתם חולקים עמו את חייכם, מפתח שיכול להוביל בצורה טובה ובריאה הרבה יותר את המשכה של מערכת היחסים – ובכך לתמוך בה וביציבותה, להמשיך לבנות ולטפח אותה, במשך שנים קדימה.

בזמן משבר, גם אם אתם מתגוררים באותו הבית וישנים יחד במיטה, תחושת הלבד היא חזקה מאוד וכמו ענן שחור היא מרחפת מעליכם כל הזמן. טיפול במשבר בזוגיות על ידי מטפל זוגי מומלץ, יגרום לכם להרגיש שאתם לא לבד.

משבר הוא נקודה כואבת מאוד שנדמה שאין ממנה חזרה, אבל אם קיבלתם החלטה לנסות ולהגיע אל יועץ זוגי, סימן שאתם בוחרים להעניק לעצמכם את ההזדמנות ובעיקר את הזכות, לתת את הצ'אנס הנוסף הזה, להרוויח את החיים המשותפים עם האדם שבו בחרתם, גם אם כרגע אינכם בטוחים מדוע עשיתם זאת ומה משך אתכם זה אל זו מלכתחילה.

המשבר ביחסים עשוי להפוך למקפצה של ממש, אם תתנו לאדם נוסף מבחוץ, שיש לו ידע וכלים מתאימים, להציץ פנימה אל תוך הנשמה שלכם ולאפשר לו לראות את נקודות האור שבין שניכם, את השורש שמחבר ביניכם ושממנו ניתן רק לצמוח.

יצירת זוגיות בריאה ואוהבת

טיפול זוגי מקצועי ייתן לכם את היכולות ואת הפתיחות הדרושים לבניית מערכת יחסים בריאה ומיטיבה, להתגברות על משברים ומהמורות בדרך המשותפת שלכם ולמימוש הפוטנציאל הטמון בכם כבני זוג.

זוהי מתנה שאתם מעניקים קודם כל לעצמכם כבני אדם, אבל כמובן גם לאנשים החשובים בחייכם, עבורם אתם מוכנים לעבור מסע מרתק של גילוי עצמי.

אביגדור יזדי

אביגדור יזדי

אביגדור יזדי בוגר מכון אדלר מוסמך אימון בשיטת אדלר ומאסטר בNLP, להתמחות בליווי אנשים לשחק את משחק החיים.

תוכן עניינים