זוגיות במשבר

מה ניתן לעשות כדי לפתור משבר בזוגיות?

משברים הם מנת חלקם של זוגות רבים. בין אם הם קשים ועמוקים, שטחיים ועל בסיס כמעט יומיומי, אף זוג אינו חסין מפניהם. זוגיות במשבר עשויה להשפיע על מערכות יחסים נוספות מלבד הזוגיות: ההורות שלנו, תפקודנו בעבודה, האווירה הכללית בבית כל אלה מושפעים ממה שקורה בזוגיות שלנו ושל בן או בת הזוג. אל נא תטעו, מערכת יחסים זוגית היא עוצמתית ובעלת אספקטים חיוביים רבים, ביכולתה להעצים את בני הזוג ולסייע להם בתחומי חיים רבים. על מנת לנהל זוגיות בריאה, מוטב שנלמד על דרכי התמודדות עם משבר בזוגיות וזאת כדי שברגע שידפוק על דלתנו, נוכל לצלוח אותו ואף לצאת ממנו מחוזקים.

זוגיות במשבר: אילו סוגי משברים קיימים בזוגיות?

מערכת יחסים זוגית, בין אם היא טרייה ובין אם ותיקה וארוכת שנים עשויה להכיל רגעי משבר רבים. ישנם סוגים שונים של משברים שעשויים להופיע:

  • משבר על רקע ריחוק – הקרבה האינטימית הפכה לנדירה במערכת היחסים, הריחוק שנוצר משפיע ככדור שלג על ריחוק תקשורתי בין בני הזוג ומשם הקשר רק מתדרדר.
  • משבר על רקע חלוקת התפקידים – החלוקה אינה שוויונית, אינה מקובלת על אחד מבני הזוג או שאינה נכונה להם. לרוב, קושי זה מחריף על רקע הקושי לשקף את המצב לבן הזוג.
  • משבר על רקע כלכלי – אתגרים כלכליים עשויים להוסיף לחץ רב על מערכת היחסים הזוגית. האשמות הדדיות, ריחוק, וביטויים נוספים עשויים להופיע בתדירות גבוהה וליצור משבר של ממש.
  • משבר על רקע הורי – הבאת ילדים לעולם, חינוך הילדים, אתגרים אלה ונוספים שמגיעים כעסקת חבילה עם ההורות עשויים להבליט את השוני הקיים ממילא בין בני הזוג, להעלות את מפלס המתח ולעורר משבר.

קיימות סיבות נוספות הגורמות לזוגיות במשבר, אך אל לנו להרים ידיים. בדומה למשברים בתחומים אחרים, ניתן להתמודד עימם ולצלוח אותם! איך עושים זאת? בשורות הבאות נפרט עבורכם מספר עצות משנות חיים שיסייעו לכם לנהל זוגיות בריאה יותר.

הזוגיות במשבר? כך תוכלו להציל אותה!

  • הבנה אמיתית את הצורך של בן הזוג – במידה ומתגלע ויכוח, אי הבנה קלה או קושי של ממש ובמהלך הדקות הארוכות בהן בן או בת הזוג מסבירים לכם את תחושותיהם ואתם רק חושבים על מכת המחץ אותה אתם עומדים להנחית עליו, על הטיעון שיכריע את הכף לטובתכם, הפסדתם. שניכם הפסדתם. זיהוי המצוקה הרגשית, הקשבה אמיתית או מתן פתרונות. כשאנו מבינים למה בן או בת הזוג שלנו זקוקים, נוכל לספק עבורם את אותו מענה מדויק בקלות רבה יותר.
  • אל תצפו מבן או בת הזוג שיקראו את מחשבותיכם – קשה לכם? אתם זקוקים לקרבה רבה יותר? התעניינות? או אולי יותר זמן לבד? אמרו זאת! הציפייה להבנה ללא מילים עשויה אומנם להישמע מאוד רומנטית, אך בפועל, היא אינה מתרחשת פעמים רבות. חשוב לדבר את הרצונות שלכם, לשתף בהם את בני הזוג, זאת כדי שתהיו מובנים יותר ותחוו פחות רגשות קשים כמו אכזבה, תסכול ובדידות
  • בן או בת הזוג שלך לא אחראים למה שאתם מרגישים – קשה לתפיסה אך נכון. כולנו נופלים להנחה המוטעית הזו לפיה אם עולה בי עצב לאחר שיחה קשה עם בן או בת הזוג, הוא המקור לעצב שלי. כשאנו מטילים את האחריות לרגשות שלנו על בן או בת הזוג אנו למעשה מעמיקים את הריחוק ביננו ומעניקים לו תפקיד שאינו שלו.
  • ייעוץ זוגי – כן, כן, גם אם סברתם עד כה בטעות כי ייעוץ זוגי שמור לזוגות שמצבם הזוגי קשה במיוחד לפתרון וגם אם קיימת בכם האמונה שאם תתעלמו מהקושי, הוא פשוט יעלם, הידע, הכלים וההכוונה המקצועית קיימים אצל אנשי המקצוע בתחום. יועץ זוגי יסייע לכם לפעול על מנת לשקם את יסודות הקשר הזוגי שלכם הזקוקים לחיזוק, לגלות מחדש את הנקודות שגרמו לכם להיות יחד מלכתחילה ולתת לכם כלים יעילים יותר שיסייעו לנהל קשיים טוב יותר בפעם הבאה בה הם צצים.

מחפשים מטפל זוגי? מצאתם! אביגדור יזדי

הרגשתם כי השורות האחרונות נכתבו עליכם? חווים משבר בזוגיות עימו קשה לכם להתמודד? אל ייאוש! בסיוע הכוונה מקצועית וכלים נכונים תוכלו לשפר את הקשר הזוגי שלכם, ליהנות מכוחה של זוגיות בריאה ותקשורת נכונה. ברגע בו אנו נכונים לעבוד על הקושי, לשפר ולפתור, אנו צועדים בשביל הזהב אל זוגיות טובה יותר. אל תהססו! התקשרו לשיחת ייעוץ ראשונית עם אביגדור יזדי, מטפל זוגי בעל ניסיון רב שנים 052-3575508, בהצלחה!

אביגדור יזדי

אביגדור יזדי

אביגדור יזדי בוגר מכון אדלר מוסמך אימון בשיטת אדלר ומאסטר בNLP, להתמחות בליווי אנשים לשחק את משחק החיים.

תוכן עניינים