דימוי עצמי נמוך: כיצד זה משפיע על הזוגיות שלכם?

אם אתם סובלים מדימוי עצמי נמוך ואתם בזוגיות, חשוב מאוד שתדעו כי יש קשר הדוק בין דימוי עצמי לבין זוגיות, ואנשים אשר סובלים מדימוי עצמי נמוך, עלולים לפגוע בבן או בבת הזוג שלכם ובזוגיות עצמה. במקרה שאחד מבני הזוג סובל מדימוי עצמי נמוך, כדאי מאוד שגם הוא יקבל טיפול באופן אישי וגם שיקבלו הזוג ייעוץ זוגי שיסייע להם להתמודד עם הבעיה בצורה הטובה ביותר.

דימוי עצמי: כיצד הוא יכול להשפיע על הזוגיות?

ישנם מחקרים שונים אשר מעידים כי ביטחון עצמי נמוך יכול להשפיע על הפוטנציאל של קשר זוגי בצורה מהותית ביותר. במקרים שבו אדם סובל מדימוי עצמי נמוך בצורה רצינית, הוא ירגיש שהוא לא ראוי להיות נאהב על ידי הפרטנר שלו בזוגיות והדבר עלול לגרום לחוסר יכולת לפתח מערכת זוגית יציבה וטובה.

האדם אשר סובל מדימוי עצמי נמוך, ימצא את עצמו מתמודד עם מגוון מחשבות שונות כגון: למה בן הזוג שלי איתי, הוא יכול למצוא מישהו יותר טוב ממני, לא מגיע לי להיות נאהב. כל המחשבות הללו עלולות להוביל למגוון רגשות כמו: סבל, כעס על בן או בת הזוג, תסכול, מחשבות שליליות על בן או בת הזוג, קנאה, התנהגות אובססיבית ועוד.

בן או בת הזוג של אדם עם דימוי עצמי נמוך, עלולים למצוא את עצמם במאבק תמידי להוכיח כי הם אוהבים את בן או בת הזוג שלהם, שהם לא רוצים אף אחד אחר, הם יתמודדו עם חקירות לגבי היכן היו ועם מי התראו ועוד. אין ספק כי לא קל לבנות מערכת זוגית עם אדם שמתמודד עם דימוי עצמי נמוך וחשוב ביותר לפנות לשירותיו של מטפל זוגי מומלץ, שיסייע לזוג להתמודד בצורה נכונה עם המצב.

כיצד יתנהל אדם שסובל מדימוי עצמי נמוך במערכת זוגית?

לרוב, אדם עם דימוי עצמי נמוך יתפוס את עצמו כפחות אטרקטיבי ופחות טוב, דבר אשר יפגע גם בו עצמו וגם במערכות היחסים השונות בחייו ובפרט במערכת הזוגית שלו עם בן או בת הזוג.

בעלי דימוי עצמי נמוך לא פעם מתייחסים למערכת יחסים זוגית כמקור של קבלה עצמית, הם יחפשו כל הזמן מבן או בת הזוג משוב וכן חיזוקים חיוביים, הם יעלו ספקות בפניו ולא יצליחו ליהנות בפועל מהקשר הזוגי, אולם, הם ישתמשו בו בעיקר כמקור לחיזוק הביטחון העצמי שלהם.

כמובן שהם לא יצליחו לתת לבן או בת הזוג, כי הם יהיו ממוקדים בעצמם ובחוסר הביטחון שלהם. מציאות שכזאת ללא ספק עלולה ליצור משבר בזוגיות. במידה ומדובר על זוג נשוי, אין ספק כי יועץ נישואין הוא הכתובת, על מנת להעניק מענה לבעיה שממנה סובל אחד מבני הזוג ומשפיעה על הזוגיות כולה.

כיצד הוא נוצר?

דימוי עצמי נמוך הוא למעשה תולדה של תפיסה עצמית שלילית אשר אדם מחזיק בה ואף משוכנע לגביה. לרוב אותו אדם לא מאמין כלל בכישורים שלו וביכולות האישיות שלו והוא חש שיש פער בין השאיפות שלו לבין ההישגים שלו בפועל ולא משנה באיזה תחום בחייו מדובר – בין אם בזוגיות שלו, בקריירה האישית שלו ובכל תחום אחר בחייו.

ההערכה העצמית של כל אדם היא דבר שמתפתח החל משלבי הינקות ועד הבגרות ולא פעם, יש חוויות שונות שהאדם מתמודד עימם במהלך השנים הללו, אשר פוגעים בערך שלו. לכן, חשוב מאוד שאדם שסובל מהערכה עצמית נמוכה, יפנה לטיפול שיסייע לו להבין מהו המקור להערכה העצמית הנמוכה וכיצד הוא יכול להתמודד עימה, על מנת לחיות חיים טובים יותר ולתחזק זוגיות בריאה ונכונה יותר.

כיצד טיפול זוגי יכול לסייע במקרה של דימוי עצמי נמוך בזוגיות?

אם אחד מבני הזוג סובל מדימוי עצמי נמוך, חשוב מאוד לפנות לטיפול זוגי. מטפל זוגי מקצועי יסייע לבני הזוג להבין כיצד הדימוי העצמי הנמוך פוגע בזוגיות שלהם וכיצד אפשר להתמודד עם המצב. הוא ייתן טיפים טובים לכל אחד בהתאם למקום שלו בזוגיות וכן, יעניק כלים טובים לתחזוקת הזוגיות לנוכח המצב.

אם אתם מחפשים טיפול זוגי במרכז, ברמת גן, חשוב שתבחרו יועץ זוגי מוסמך, מנוסה, מקצועי ומומלץ – כזה שבאמת יצליח לסייע לכם ולזוגיות שלכם. בהצלחה.

תוכן עניינים