התפתחות אישית: האם היא יכולה לפגוע בזוגיות שלכם?

זוגיות היא דבר שדורש השקעה של שני בני הזוג בתחומים שונים, כאשר מטרת העל היא לפתח את הזוגיות, להעצים אותה, להוביל אותה רק למקומות טובים. חשוב לדעת כי כאשר רק אחד מבני הזוג עובר תהליך של התפתחות אישית הכולל בין היתר צמיחה ושינוי בתחומים שונים, לעיתים הדבר משפיע על הזוגיות ולא ממש במובן החיובי. ישנם מקרים אשר דורשים סיוע של ייעוץ זוגי בשל משבר בזוגיות אשר נוצר כתוצאה מהתפתחות אישית של אחד מבני הזוג.

התפתחות אישית: האם היא באמת חייבת לפגוע בזוגיות?

חשוב לדעת כי כאשר ישנה מערכת יחסים זוגית טובה, לרוב התפתחות או שינוי אצל אחד מבני הזוג, לא אמורים לאיים באופן כלשהו על האחר. מצופה בזוגיות שכזאת שבן או בת הזוג יפרגנו על השינוי וההתפתחות האישית.

יחד עם זאת, לעיתים יש צורך להתמודד עם קשיים שנוצרים כתוצאה מהתפתחות אישית של אחד מבני הזוג כגון: הוא לא משקיע בזוגיות כפי שהשקיע עד כה, הוא עוסק יותר מדי בתחום שבו הוא מתפתח ועוד. במקרה הזה, יש צורך ללמוד כיצד להתמודד בצורה הטובה ביותר עם ההתפתחות האישית של בן או בת הזוג ולא לגרום לה לגרוע מהזוגיות, אלא רק להוסיף לה.

בן זוג שמתקשה להתמודד עם שינויים הנובעים מהתפתחות אישית- כיצד מתמודדים?

ישנן כמה סיבות הנוגעות לקושי של בן או בת זוג להתמודד עם שינויים שנובעים כתוצאה מהתפתחות עצמית. לעיתים תהיה תחושה של איום וסכנה מוחשית על הזוגיות או שתיווצר תחושה של תחרות לא הוגנת.

כמו כן, עלולה להיות תחושה של הפרת ההסכם הראשוני בין בני הזוג שהוא לכאורה ששניהם נשארים אותו הדבר ולא משתנים, או שנוצר מצב של חוסר ביטחון ותחושה של ערעור הזוגיות בשל אותה התפתחות אישית של בן או בת הזוג. כל אלה יכולים ליצור משברים בזוגיות שלא פעם, ידרשו לערב מטפל זוגי מומלץ שיעשה סדר בדברים ויסייע להתמודד בצורה הטובה ביותר עם המצב.

שינויים בזוגיות עצמה בשל התפתחות אישית של אחד מבני הזוג

כמובן שמעבר לעובדה שיש מקרים שבהם בן או בת הזוג מתקשים לקבל מצב של התפתחות אישית של האחר, התפתחות אישית יכולה לגרום גם לשינויים במערכת היחסים עצמה שכן, לא פעם כאשר אדם עובר שינוי בזמן שהוא מצוי בתוך מערכת יחסים, הבחירות שלו ישפיעו בצורה טבעית על מערכת היחסים.

כך לדוגמה: אדם אשר מקבל הצעת עבודה טובה יותר בעיר אחרת, ימצא את עצמו מתמודד לא פעם עם קושי של בן או בת זוגו לעבור יחד איתו לעיר אחרת ולהשאיר את חייהם מאחור, רק בשל ההזדמנות שיש לו. הדבר עלול למעשה לגרום לקונפליקט בין הזוגיות לבין הרצון להתפתח.

כמו כן, כאשר אחד מבני הזוג מרגיש שהוא נשאר תקוע והוא לא מתקדם, גם הביטחון העצמי שלו וגם הערך עצמי ילכו ויצטמצמו. מדובר על חוויה שעלולה להיות מאוד הרסנית עבורו, הוא יכול להרגיש קנאה וכן שבן או בת הזוג שלו התקדמו והשאירו אותו מאחור.

המצב המדובר עלול לגרום לבני הזוג להתרחק אחד מהשני. מדובר על מצב שעלול לפגוע בזוגיות בצורה מהותית ולא פעם ידרוש בחירת יועץ נישואין, שיסייע להתנהל עם התחושות, הרגשות של כל אחד מבני הזוג וכמובן, עם המצב הקיים והשפעתו על הזוגיות.

כיצד מתמודדים בצורה נכונה עם התפתחות אישית שפוגעת בזוגיות?

חשוב מאוד שלא להיבהל במידה ומתמודדים עם משברים שונים בזוגיות הנובעים מהתפתחות אישית של אחד מבני הזוג ולהבין, כי מדובר במצב טבעי שיש צורך ללמוד כיצד להתנהל מולו.

כאשר מזהים קונפליקטים שונים שעולים בזוגיות כתוצאה מהתפתחות אישית של אחד מבני הזוג, חשוב לפתור אותם בכוחות משותפים, להסתכל פנימה, כל אחד בעצמו ובמערכת הזוגית באופן כללי, כאשר המטרה היא להבין מה יצר את אותם הקונפליקטים וכיצד ניתן להתמודד עם המצב.

כמובן שייעוץ זוגי הוא דבר שיכול לסייע רבות במקרים הללו וחשוב לבחור את היועץ או המטפל הנכונים.

אם אתם מחפשים ייעוץ זוגי ברמת גן, חשוב שתבחרו יועץ זוגי מנוסה, מקצועי, שיש לכם אינטראקציה טובה אתו ויש לו יכולת לסייע לכם להתמודד בצורה המדויקת ביותר עבורכם עם המצב ולפתור את הקונפליקטים ואת המשברים בזוגיות.

תוכן עניינים