סימנים מחשידים המעידים על בעל בוגד: חובה לקרוא עד הסוף!

בגידה של אחד מבני הזוג באחר במסגרת הנישואים היא תופעה קיימת מאז ומתמיד וככל הנראה, אינה הולכות להיעלם בעתיד הקרוב. בגידה רומנטית היא חוצת תרבויות, גילאים ומגדרים. משאבים, אמצעים ואף טקסים שונים נולדו במרוצת השנים על מנת לנסות למגר את התופעה, אך ללא הועיל. מהי בגידה ומהם הסימנים של בעל בוגד? כל המידע במאמר הבא!

מהי בגידה?

בשביל זוגיות בריאה, בני זוג מתחייבים בברית הנישואים לבלעדיות אחד כלפי השני. הבלעדיות מתייחסת לרוב לרגשות רומנטיים אותם הם חשים אחד כלפי השני ולמגע אינטימי ביניהם. הפרת הסכם בסיס זה, נתפסת בקרב זוגות רבים כבגידה. הכוונה בכך היא להתאהבות של בן או בת הזוג באחר/ת או למצב בו מקיים אחד מבני הזוג מגע אינטימי עם אחר/ת מחוץ לנישואים. הדברים נכונים גם במערכת יחסית של "ידועים בציבור" בה הסכימו בני הזוג על בלעדיות מלאה אחד כלפי השני.

איך מזהים בעל בוגד?

נשים רבות שחוו בגידה לא יכלו להצביע במדויק על מה הרגישו ברגע בו חשדו לראשונה כי הן נשואות לבעל בוגד, אך משהו לפתע הרגיש להן אחר. אין בכך כדי לומר שבכל פעם שנרגיש מוזר נקפוץ מיד למסקנה אוטומטית כי בוגדים בנו, אך הרגשה זו היא לעיתים הצעד הראשון המוביל לחשיפתה של בגידה.

ישנם מספר סימנים העשויים להעיד על בעל בוגד שמומלץ לשים אליהם לב:

  • שינוי התנהגותי – דפוסי התנהגות חדשים צצים על פני השטח ללא סיבה ברורה. בעל שבדרך כלל מגיע הביתה לאחר יום עבודה בשעות אחר הצהריים מתחיל להגיע בשעות הערב המאוחרות. בעל שמחליט לפתע לנעול את הנייד לשימוש בסיסמה שידועה רק לו, הלפטופ שלו לא נשאר ללא השגחה או לשימוש שאר בני המשפחה וכדומה.
  • הקפדה על מראה חיצוני – בעל אשר בוגד עשוי להקפיד ולהשקיע במראה החיצוני שלו באופן בו לא הקפיד בעבר. ירידה במשקל, דאגה לחיטוב הגוף, רכישת בגדים חדשים, כשאלה מגיעים במפתיע והם לא אופייניים להתנהגותו של הבעל, עשויים השינויים להחשיד ולהעיד על כך שמדובר בבעל בוגד.
  • התנהגות פיצוי או ריחוק – בעל שבוגד עשוי לחוש אשמה על מעשיו. אשמה זו עשויה להתבטא באופן בו הוא מפצה את בת הזוג על מעשיו ובשל כך ינסה להתקרב אליה יותר, להחמיא לה כמעין פיצוי על שעשה. יש שיתרגמו את האשמה שהם חשים על מעשה הבגידה ויתרחקו מבת הזוג, הבגידה עשויה להאיץ את הניתוק ממערכת היחסים הנוכחית עם בת הזוג ולכן פעמים רבות, הבעל הבוגד יבטא ריחוק.
  • שינוי ביחסי המין – הכוונה בשינוי היא גם לתדירות קיום יחסי המין וגם למהלכם. בעל בוגד שחש אשמה וצורך לפצות את אשתו הנבגדת, עשוי להשקיע מאוד באינטימיות הזוגית ולתבל אותה במהלכים שמקורם מחוץ לזוגיות. בניגוד לכך, עשוי הבעל להימנע או להפחית משמעותית את קיום יחסי המין עם אשתו בזמן הבגידה.
  • בילויים ליליים – בעל אשר בוגד עשוי לפתע לדרוש יותר זמן לעצמו בטענה שהוא זקוק לזמן בילוי בנפרד עם חברים, מפגש עם חברים חדשים ועוד. מפגשי חברים משמשים רבות כסיפור כיסוי למפגשי בגידה בסתר. אין למהר ולהסיק שכל מפגש בין חברים הוא אינו כזה בפועל, אך שינוי בולט בדפוסי התנהגות, מפגשים תכופים עם חברים עד לשעות הקטנות של הלילה, בעל שאינו זמין טלפונית במהלך הבילויים, אלה הם בהחלט סימנים מעוררי חשד לבגידה.
  • התנהלות כספית לא שקופה – בגידה רומנטית עשויה להיחשף באמצעות תנועות כספיות לא אופייניות. הוצאות על בתי מלון, מסעדות, מתנות ועוד. על מנת להסתיר את מעשה הבגידה, עשוי הבעל הבוגד לשנות את ההתנהלות הכלכלית הרגילה שלו: להוסיף אמצעי תשלום המנוהלים על ידו בלבד, להסתיר תדפיסי חשבון או קבלות, למחוק מיילים וכדומה.

בגידה בזוגיות: מה חשוב לדעת?

המאפיינים שתוארו מעלה מהווים סימנים בולטים שעשויים להופיע בקרב בני זוג בוגדים ולאותה זוגיות לא בריאה. יחד עם זאת, בעל בוגד עשוי שלא להתאפיין באף אחד מהסימנים המאפיינים שתוארו מעלה. התנהגות לא אופיינית עשויה להתעורר בשל משבר אישי שאינו מעיד בהכרח על בגידה או לאחר משבר זוגי מטלטל.

אם אתם מזהים את המאפיינים שנכתבו במסגרת הזוגיות שלכם ומשהו מרגיש לכם לא כשורה, ניתן בהחלט לבחון זאת ביתר תשומת לב כדי לנסות ולדעת האם אתם נמצאים בזוגיות בוגדנית או שבן הזוג שלכם עובר משבר אישי חולף.

אביגדור יזדי

אביגדור יזדי

אביגדור יזדי בוגר מכון אדלר מוסמך אימון בשיטת אדלר ומאסטר בNLP, להתמחות בליווי אנשים לשחק את משחק החיים.

תוכן עניינים