טיפול זוגי ברמת גן והסביבה – המדריך המלא!

טיפול זוגי ברמת גן: היכן מתחילים?  

זוגיות טובה היא אינה הישג מובן מאליו. על מנת לתחזק קשר זוגי מוצלח לאורך שנים ולסגל דפוסים נכונים של התמודדות משותפת מול אתגרי החיים יש לבנות בסיס בריא, יציב ויעיל כדי לעשות זאת יחד. אם בעבר, פנייה לאיש מקצוע בתחום ייעוץ זוגי בישרה על משבר בזוגיות שספק גדול ביכולת לתקנו, כיום, טיפול זוגי הפך לכלי מבוקש ולגיטימי. באמצעות יועץ נישואין ניתן לרכוש כלים חשובים ופרקטיים לקרב בין בני הזוג, לשפר את התקשורת הזוגית, לגשר על מחלוקות ועוד.

בעשורים האחרונים תחום הטיפול חדר אל שגרת החיים של כולנו והפך לכלי מקובל ופופולרי להתמודדות עם קשיים ואתגרים. טיפול פרטני, ייעוץ זוגי, טיפול קבוצתי ועוד. אם בעבר הגישה הנהוגה הייתה התמודדות עצמאית מול אתגרים או הימנעות מכיבוס "הכביסה המלוכלכת" מול אחרים, כיום עוצמתם של הכלים הנתונים לידיהם של אנשי המקצוע ידועה ומבוקשת ולכן פנייה לטיפול הפכה לעניין שבשגרה.

תחושת ריחוק מתמשכת, מריבות קשות ומרובות, תקשורת לא יעילה, אווירה עוינת, כל אלה ועוד מובילים זוגות רבים לפנייה לטיפול זוגי ברמת גן או בכל מקום אחר כדי לקבל כלים ומענים שיסייעו להם בהתמודדות משותפת וטובה יותר עם הקושי. רצון משותף לקבלת עזרה ממקור חיצוני מהווה התחלה טובה למהלך טיפולי אפקטיבי מאחר ומסמן מוטיבציה משותפת לחולל שינוי.

מתי מומלץ לפנות לטיפול זוגי ברמת גן והסביבה?

נקדים ונאמר כי כל זוג שחש כי כלי הייעוץ הזוגי עשויים לסייע לו, כדאי שיפנה ליועץ נישואין לקבלת מענה מאיש מקצוע. מלבד זאת, ישנם מצבים בהם הטיפול יכול לתרום במיוחד:

  • בני זוג הנתונים במשבר זוגי – משברים מטלטלים שבני הזוג מתקשים להתמודד עימם ונראה שהם אף מאיימים על המשכיותו של הקשר הזוגי כמו בגידה, אובדן, משבר כלכלי, מחלה קשה, ריחוק אינטימי ממושך ועוד.
  • בני זוג פרודים או כאלה שהחליטו על פרידה – בני זוג שאינם חיים במשותף אך קיים בהם הרצון להמשיך ולקיים קשר זוגי או בני זוג שנפרדו אך זקוקים לסיוע והכוונה בניהול הפרידה הזוגית ופעולה בחזיתות שונות כמו: מול הילדים המשותפים, משפחה מורחבת ועוד.
  • בני זוג המתמודדים עם קושי בתקשורת הזוגית – מריבות קולניות, אווירה טעונה וקשיים מבוססי תקשורת: שיתוף, תיאום, אג'נדה הורית ועוד, כל אלה ניתנים לשיפור באמצעות כלים מבוססי תקשורת מקרבת ויעילה אותם ניתן ללמוד ולתרגל. אין כל טעם בהשלמה עם מתח תמידי בבית ואווירה עכורה. טיפול זוגי ברמת גן יסייע לכם בקבלת הכלים המתאימים להתמודדות יעילה.
  • בני זוג המתמודדים עם שינויי חיים משמעותייםזוגיות במשבר מתגלה לא רק בעיתות שגרה שוחקת או תחושת שעמום מחיי הזוגיות. שינויים כמו רילוקיישן, הרחבת התא המשפחתי, מיסוד הקשר, עזיבת הילדים את הקן ואחרים עשויים לטלטל זוגות רבים כאלה המנהלים זוגיות יציבה ואת אלה החווים קשר זוגי יציב פחות. קבלת סיוע מקצועי בתחום הזוגי בצעד הכנה לקראת השינוי יסייע לצלוח אותו בצורה טובה יותר במישור הזוגי ובכלל.

לסיכום

טיפול זוגי אינו תבנית אחידה המוצעת AS IS לכל דורש. זוגות שונים נבדלים זה מזה בקשיים עימם הם מתמודדים, בחוזקות ובכוחות של הקשר ביניהם ובמוטיבציה שלהם לפעול למען שינוי. בבואנו לבחור טיפול זוגי ברמת גן שיסייע לנו בקבלת כלים נבחן מה ניסיונו של המטפל, הכשרתו המקצועית, מהי גישת הטיפול הנהוגה בקליניקה ואיך יראה ויתנהל טיפול ממוצע. מומלץ לקחת בחשבון לפני בחירת המטפל שיקולים כמו מרחק הקליניקה ממקום המגורים ועלות הטיפול כדי להוריד את הסבירות לאי התמדה בשגרת הטיפול.

אביגדור יזדי

אביגדור יזדי

אביגדור יזדי בוגר מכון אדלר מוסמך אימון בשיטת אדלר ומאסטר בNLP, להתמחות בליווי אנשים לשחק את משחק החיים.

תוכן עניינים