ייעוץ זוגי תל אביב

ייעוץ זוגי תל אביב: הכלים לבניית זוגיות בריאה

מהי ההגדרה המדויקת לזוגיות מוצלחת? האם מדובר במערכת יחסים זוגית נטולת ריבים וחילוקי דעות? קשר קרוב ואינטימי או דווקא ריחוק והפרדה בין "אני" ל"אנחנו"? ובכן, זוגיות טובה חסרה הגדרה מדויקת ודינמיקה זוגית טובה תתואר אחרת על ידי זוגות שונים. מהם האתגרים בזוגיות? התשובה לשאלה זו אף היא משתנה בין זוגות אך קיימים מספר תחומים שמובילים רבים לפנייה לייעוץ זוגי: תקשורת זוגית לקויה, חילוקי דעות בנוגע לחינוך הילדים, ריחוק, בגידה באמון ועוד.

ייעוץ זוגי תל אביב: מה מטרותיו של התהליך?

בני זוג הפונים אל יועץ נישואין בעקבות משבר בזוגיות, אל להם לצפות לקסמים. בדומה לתהליכי טיפול מקבילים, אין מדובר ב"זבנג וגמרנו" או בפגישה אחת או שתיים שתתקן את הזוגיות ה"מקולקלת". אז מה כן? ובכן, במצבי אי הצלחה בהתמודדות משותפת מול אתגרים שונים כמו הורות, תקשורת וניהול בית משותף, קרבה ואינטימיות, התמודדות עם שינויים כמו הרחבת המשפחה, מעבר דירה ועוד יכולים בני הזוג במסגרת התהליך לקבל כלים יעילים שיסייעו להם. הסיוע המקצועי נותן אותותיו בשיפור ההתמודדות, בניהול תקשורת טובה יותר ובכך, מעודד קרבה זוגית.

יועץ זוגי מוצלח ישקף לבני הזוג את הקשיים עימם הם מתמודדים ויסייע בהכוונה בשילוב מתן כלים ומיומנויות. בני זוג הפונים לייעוץ זוגי תל אביב עם מוטיבציה גבוהה לשינוי ושיפור יכולים לסמן להם למטרה את אחת מן הבאות, או כל מטרה אחרת בהתאם לקושי עימו הם מתמודדים:

 • שיפור התקשורת ביניהם
 • יצירת קרבה זוגית ואינטימית
 • הצטיידות בכלים להתמודדות טובה יותר עם חילוקי דעות בזוגיות

בתהליך הייעוץ, עולים קשיים המוגדרים זוגיים הקשורים לדינמיקה הייחודית הקיימת בני שני בני הזוג ובנוסף לכך, קשיים אישיים עימם מתמודד כל אחד מבני הזוג באופן פרטני ואותם הוא גם מביא לפתחה של מערכת היחסים הזוגית.

מהן הנקודות בחיים הידועות כ"מועדות לפורענות" מבחינה זוגית?

זוגיות במשבר עלולה להופיע ללא כל הודעה מוקדמת או חוקיות ידועה. שינויי חיים המתרחשים לפתע, קושי אותו עובר הצד השני המשליך על הזוגיות ועוד. יחד עם זאת, קיימות תקופות חיים בהן עשויים לצוץ קשיים זוגיים בסבירות גבוהה יותר:

 • זוגיות בסמוך לחתונה
 • זוגיות מיד לאחר החתונה
 • הרחבת התא המשפחתי והצטרפות הילד הראשון
 • מעברי דירה
 • התרוקנות הקן – יציאת הילדים מבית ההורים
 • אובדן קרובים
 • חולי
 • משבר כלכלי

הצלחה זוגית אין פירושה הימנעות מנקודות המשבר או מחילוקי הדעות אלא ניהול הקושי בצורה שלא תפגע במערכת היחסים הזוגית תוך דיאלוג, נכונות לשמיעת ביקורת הנאמרת באופן מכבד, ניהול שיח פתוח ולקיחת אחריות. יכולות אלה עשויות לסייע לא רק בניהול טוב יותר של הקושי או האתגר, אלא גם בבניית קשר זוגי חזק יותר וקרבה זוגית טובה שנוצרה בעת ההתמודדות המשותפת מול האתגר.

מהו תפקידו של הקונפליקט במערכת היחסים הזוגית?

כן, כן, קראתם נכון. קונפליקט הוא חלק קיים שלא הולך לשום מקום, גם אם סיימתם תהליך של ייעוץ זוגי מוצלח. חילוקי הדעות הן חלק מובנה בזוגיות, מאחר ואתם מנהלים את הקשר הזוגי עם אדם אחר שאינו אתם. לבן או בת הזוג לעיתים ערכים שונים, אמונות שונות ודרכי פתרון בעיות שאינם שלכם. בשל כך, בלתי נמנע יהיה להתמודד עם קונפליקטים תוך ניהול זוגיות. מהי תרומתו של הקונפליקט לקשר? הקונפליקט מסייע לנו להיחשף אל צדדים קרובים ופנימיים של החצי השני שלנו שיתכן ולא היו צצים אלמלא הקונפליקט: פצעים, רגישויות, חולשות, חוזקות ותעצומות, דרכי התמודדות ותושייה. אלה מאפשרים לבני הזוג למנף את הקושי לקרבה והתחזקות זוגית במידה ולבני הזוג יש את הכלים הנכונים לעשות זאת.

אביגדור יזדי

אביגדור יזדי

אביגדור יזדי בוגר מכון אדלר מוסמך אימון בשיטת אדלר ומאסטר בNLP, להתמחות בליווי אנשים לשחק את משחק החיים.

תוכן עניינים