יועץ נישואין תל אביב

מחפשים אחר יועץ נישואין תל אביב? המאמר הבא הוא במיוחד בשבילכם!

מערכת יחסים זוגית מוצלחת מקבילה לריצה למרחקים. בשונה מריצת ספרינט קצרה, רגעי שיא מהירים לא יספיקו ככלים הולמים להתמודדות איתנה מול אתגרי המציאות המשתנה וגורמים כמו שחיקה, עייפות ומשברים. בין אם אתם זוג צעיר בתחילת דרכו הזוגית והמשותפת ובין אם אתם יחד שנים רבות, ודאי תסכימו עם ההנחה כי בכל זוגיות קיימים אתגרים. הנחה זו מתיישבת עם העובדה כי ייעוץ זוגי המותאם לאתגרי הזוגיות שלכם שמטרתו הענקת כלים לתקשורת זוגית טובה יותר ושיפור ההתמודדות מול זוגיות במשבר יסייע לתחושות האושר האישי והזוגי שלכם. אז מתי כדאי לפנות לייעוץ זוגי וכיצד תבחרו יועץ נישואין שמתאים לכם? כל התשובות בהמשך!

ייעוץ זוגי: מתי כדאי לפנות? 

שאלה מצוינת שבדומה לשאלות מצוינות אחרות, אין לה מענה חד משמעי. התמודדות עם קשיים תוך תחושה שהכלים לפתרונם או התמודדות נכונה מולם חסרים, ריחוק זוגי, חוסר שביעות רצון מהתנהלות הקשר הזוגי ואף תחושה אותה קשה להסביר במילים שמרמזת כי מרגיש לכם כי הקשר הזוגי מקרטע. סיבות אלה ונוספות מובילות לפנייה אל יועץ נישואין בתקווה לקבלת כלים מתאימים להתמודדות עם הקושי.

יועץ נישואין תל אביב: מיקום המפגשים, היבטים שכדאי לקחת בחשבון

זוגות רבים מגיעים אל יועץ נישואין בנקודה בה התקשורת ביניהם אינה כשהייתה וכך גם הקרבה הזוגית. בעוד רבים מעדיפים את בחירתה של קליניקה לייעוץ זוגי בהתאם לנוחות האישית שלהם ובקרבה מקסימלית אל מקום מגוריהם בשל סיבת כמו הימנעות מפקקים או מבילוי שעות נסיעה משותפת ברכב, אחרים מעדיפים הגעה אל אזור בו סביר שלא יתקלו במכרים או יזוהו, גם במחיר של נסיעה ארוכה או בילוי משותף בפקקים.

בין אם יועץ נישואין תל אביב או בכל מקום אחר בארץ, מלבד שיקולי נוחות מומלץ לבחור את היועץ הזוגי לפי פרמטרים חשובים נוספים כמו מקצועיות, חיבור אישי, חוות דעת טובות ועוד. אם אתם סבורים כי מרחק רב או נסיעה ארוכה עשויים לגרום לכם שלא להגיע או לדחות שוב ושוב את המפגשים שנקבעו, קחו נקודה זו בחשבון לפני בחירת היוועץ הזוגי.

משבר בזוגיות? גישות שונות לטיפול וייעוץ זוגי, כך תבחרו נכון

יועץ זוגי עם רקע באימון או דווקא פסיכולוג? מטפל פרקטי העוסק בכאן ועכשיו, או כזה הבוחר להקדיש זמן נרחב לשמיעת הרקע האישי של כל אחד מבני הזוג? בעוד מטרותיו של טיפול זוגי הן לרוב ברורות ומוסכמות על מטפלים זוגיים שונים: שיפור הזוגיות, שיפור התקשורת הזוגית והענקת כלים להתמודדות טובה יותר מול אתגרים משותפים, על הדרך להשגת המטרות, מטפלים שונים לא אחת חלוקים ביניהם.

מטפלים זוגיים עשויים לבחור לשים דגש גדול על עבודה פרטנית מול כל אחד מבני הזוג באופן נפרד בעוד משולבות פגישות ספורות בנוכחות זוגית. קיימים מטפלים הנוהגים לטפל בזוג בשני בני הזוג על מנת ראשית להוות דוגמה להתנהלות זוגית מאוזנת ומיטיבה וכדי להעניק מרחב מאוזן לשני בני הזוג. אפשרות נוספת היא טיפול זוגי במסגרת קבוצתית המאפשרת הזדהות, נרמול קשיים ועוד.

בחירה נכונה לזוג אחד עשויה להיות פחות מתאימה לאחר. כדי לבחור ביועץ נישואין תל אביב, או בכל עיר אחרת, כדאי לבחון האם קיים חיבור אל המטפל עצמו ואל גישת הטיפול בה הוא בוחר. יש לקחת בחשבון את מיקום הקליניקה, עלות המפגשים וכמובן, בחינה כי המטפל שמולכם הוא בעל הניסיון וההכשרה המתאימים כדי לסייע לכם לשפר את הקשר הזוגי שלכם.

אביגדור יזדי

אביגדור יזדי

אביגדור יזדי בוגר מכון אדלר מוסמך אימון בשיטת אדלר ומאסטר בNLP, להתמחות בליווי אנשים לשחק את משחק החיים.

תוכן עניינים