ביטחון עצמי

ביטחון עצמי הוא מרכיב חשוב מאוד בבניית קשר חזק ומשמעותי בין בני זוג. הביטחון העצמי מציין את האמון וההערכה החיובית שאישה מרגישה לעצמה כאדם וכבן זוג. עם זאת, יתרונותיו של ביטחון העצמי אינם מוגבלים רק להשפעה על היחס בזוגיות, אלא משתרעים גם לקרבה וליחסים הכוללים את משפחה, חברים ועבודה.

כמה דרכים שיעזרו להעלות את הביטחון העצמי של האישה בזוגיות:

עבדי על ערך עצמי: יתרון עיקרי של ביטחון העצמי הוא היכולת להתמודד עם אתגרים ולהתמודד עם השפעות של דיכוי או הזנחה. יש להעריך ולחזק את הערכים האישיים והכוחות שלך. זה יכול לכלול להכיר ולפרגן לעצמך על ההישגים שלך, להתעניין בתחומים שאת מרגישה חזקה בהם ולהתעסק בפעילויות שמעניקות לך.הרגשה של הישגיות ורגיעה .

תמכי בעצמך: היכולת להבין את הצורך לתמיכה ועזרה היא חשובה מאוד כאשר מדובר בהעלאת ביטחון עצמי בזוגיות. חשוב להתעקש על השיפור האישי ולא לפחד לבקש עזרה או תמיכה כאשר זה נדרש. גם לתמוך בזוג אחר ולעזור לו להתמודד עם קשיים יכול להרגיע ולחזק את התחושה שיש לך משמעות ותרומה לזוגיות.

קשר עם התחושות שלך: חשוב להתמקד בהבנה ובהכרה של הרגשות שלך. לא תמיד תוכלי לשלוט על כל רגע בזוגיות, אך עליך להבין שהתחושות הם תחושות תקפות ולא לשפוט את עצמך על פי הרגעים הללו. תני לעצמך את ההזדמנות ללמוד מהם ולגלות דרכים לפתח את עצמך כאדם וכבן זוג.

להתמקד בתהליך, לא בתוצאה: התמקדות בתהליך ולא רק בתוצאה עשויה להקל עלייך להתמודד עם התנגדויות או קשיים בזוגיות. למדי להעריך את הדרך ולהיות עקבית בפעילויות שלך ובהתמקדות בגישור של קשיים תוך שמירה על ביטחון עצמי.

להתחבר לקבוצות תמיכה: אפשר להיעזר בקבוצות תמיכה או בטיפול פרטני על מנת לחזק את הביטחון.

ייעוץ זוגי הוא כלי חשוב ויעיל לטפל במשבר בזוגיות ולבנות זוגיות בריאה. בזמן משבר בזוגיות, יכול הייעוץ לתמוך באחד או בשניים מכדי להבין את הגורמים לבעיה, וללמוד כיצד להתמודד עם קשיים ולפתח כלים ליצירת קשר בריא וחזק. הייעוץ יכול להכיל שילוב של תוכניות טיפוליות ופעילויות ממוקדות על שיפור התקשורת והבנת צרכיהם ומטרותיהם האישיות והזוגיות. נושאים כמו יכולת התמודדות עם רגשות, שיפור כישורי תקשורת, הבנת רגעי התנגדות בזוגיות והפעלת פעילויות רגשיות ורפלקטיביות משמעותיות מכל כיוון. הייעוץ זוגי מתמקד ביצירת מקום פתוח ותומך בין בני הזוג, ומלמד אותם איך להתמודד עם האתגרים הבאים בדרך. תהליכים אלה מקנים מגוון כלים ליצירת זוגיות בריאה, שבה נקבל את השותפות והתמיכה שלנו במובן הזה הנשי והזכרי. כמו כן, יכול ייעוץ זוגי לסייע בהתמודדות עם משבר בזוגיות והחלמת הקשר בעקבותיו.

סיכום:

הביטחון העצמי הנשי הוא מרכיב חשוב בבניית קשר חזק ומשמעותי בזוגיות. עלינו להתמקד בערכים עצמיים, לתמוך בעצמנו ובבני זוגנו ולהתחבר לרגשותינו כדי להעלות את הביטחון העצמי וליהנות מקשר זוגי חזק ומשמעותי.

 

אביגדור יזדי

אביגדור יזדי

אביגדור יזדי בוגר מכון אדלר מוסמך אימון בשיטת אדלר ומאסטר בNLP, להתמחות בליווי אנשים לשחק את משחק החיים.

תוכן עניינים